صالحین نیوز

گروه بندی جام جهانی 2014

مراسم قرعه‌كشي مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل به وقت ايران در ماريناي ريودوژانيرو برزيل برگزار شد كه طبق قرعه كشي انجام شده در منطقه آسيا، تيم ملي فوتبال ايران در مرحله نخست گروهي مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در منطقه آسيا، در گروه پنجم رقابت‌ها با تيم‌هاي ملي اندونزي، بحرين و قطر هم گروه شد.

بیست تیم آسیایی حاضر در این رقابت ها در پنج گروه چهار تیمی تقسیم شدند و تيم‌ های ژاپن، استراليا، كره جنوبی، ايران و چين كه در آخرين رده بندی فيفا رده های اول تا پنجم قاره آسیا را دارند، به عنوان سرگروه قرار گرفتند.

* آسيا

گروه A: چين ـ اردن ـ عراق ـ سنگاپور

گروه B: كره جنوبي ـ كويت ـ امارات ـ لبنان

گروه C: ژاپن ـ ازبكستان ـ سوريه ـ كره شمالي

گروه D: استراليا ـ عربستان سعودي ـ عمان ـ تايلند

گروه E: ايران ـ قطر ـ بحرين ـ اندونزي

* اروپا

نحوه صعود: 9 سرگروه مستقيم صعود مي‌كنند. هشت تيم از بهترين تيم‌هاي دوم با هم بازي پلي‌آف مي‌كنند و برندگان به جام جهاني مي‌روند. (مجموعا سیزده تيم)

گروه A: كرواسي ـ صربستان ـ بلژيك ـ اسكاتلند ـ مقدونيه ـ ولز

گروه B: ايتاليا ـ دانمارك ـ چك ـ بلغارستان ـ ارمنستان ـ مالت

گروهC: آلمان ـ سوئد ـ جمهوري ايرلند ـ اتريش ـ جزاير فارو ـ قزاقستان

گروه D: هلند ـ تركيه ـ مجارستان ـ روماني ـ استوني ـ آندورا

گروهE: نروژ ـ اسلووني ـ سوئيس ـ آلباني ـ قبرس ـ ايسلند

گروه F: پرتغال ـ روسيه ـ ايرلند شمالي ـ آذربايجان ـ اشغالگر قدس ـ لوكزامبورگ

گروه G: يونان ـ اسلواكي ـ بوسني و هرزگوين ـ ليتواني ـ لتوني ـ ليختن اشتاين

گروه H: انگليس ـ مونته‌نگرو ـ اوكراين ـ لهستان ـ مولداوي ـ سن مارينو

گروه I: اسپانيا ـ فرانسه ـ بلاروس ـ گرجستان ـ فنلاند

* آمريكاي جنوبي

9 تيم آرژانتين، بوليوي، شيلي، كلمبيا، اكوادور، پاراگوئه، پرو، اروگوئه و ونزوئلا در يك گروه قرار دارند و چهار تيم برتر به همراه برزيل كه به عنوان ميزبان رقابت‌ها در جام جهاني 2014 برزيل حضور خواهد داشت، به مرحله‌ نهايي راه خواهند یافت.

تيم پنجم هم در ديدار پلي آف به مصاف تيم پنجم قاره‌ آسيا خواهد رفت.

* آفريقا

گروهA: آفريقاي جنوبي ـ بوتسوانا ـ آفريقاي مركزي ـ سومالي يا اتيوپي

گروه B: تونس ـ كيپ ورد ـ سيرالئون ـ ماداگاسگار يا گينه استوايي

گروه C: ساحل عاج ـ مراكش ـ گامبيا ـ چاد يا تانزانيا

گروه D: غنا ـ زامبيا ـ سودان ـ لسوتو يا بروندي

گروه E: بوركينافاسو ـ گابن ـ نيجر ـ سائو توم يا كنگو

گروه F: نيجريه ـ مالاوي ـ كنيا يا سيچلس ـ ناميبيا يا جيبوتي

گروه G: مصر، گينه ـ زيمباوه ـ موزامبيك يا كوموروس

گروه H: الجزاير ـ مالي ـ بنين ـ رواندا يا اريتزه

گروه I: كامرون ـ ليبي ـ توگو يا گينه بيسائو ـ كنگو دموكراتيك يا سوازيلند

گروه J: سنگال ـ اوگاندا ـ آنگولا ـ ليبريا يا مائوريتيوس

* كونكاكاف

نحوه صعود: تيم‌هاي اول هر سه گروه مستقيم بالا می بروند و بهترين تيم دوم به پلي‌آف مي‌رود.

سه گروه اصلي منطقه كونكا كاف:

گروه A: آمريكا ـ جامایيكا ـ برنده گروه E ـ برنده گروه F

گروه B: مكزيك ـ كاستاريكا ـ برنده گروه A ـ برنده گروه B

گروه C: هندوراس ـ كوبا ـ برنده گروه D ـ برنده گروه C


زيرگروه هاي منطقه كونكاكاف:

گروه A: السالوادور ـ سورينام ـ جزاير كيمن ـ جمهوري دومينيكن

گروه B: ترينيداد و توباگو ـ گويان ـ باربادوس ـ برمودا

گروه C: پاناما ـ دومينيكا ـ نيكاراگوا ـ باهاماس

گروه D: كانادا ـ سنت كيتس و نويس ـ پورتوريكو ـ سنت لوسيا

گروه E: گرنادا ـ گواتمالا ـ بليز ـ سنت وينست و گرنادينز

گروه F: هائيتي ـ آنتيگوا و باربودا ـ كوراكائو ـ جزاير ويرجين

* اقيانوسيه

گروه A: وانواتو ـ كالدونيا جديد ـ تاهيتي ـ تيم اول مرحله زيرگروه

گروه B: فيجي ـ نيوزلند ـ جزاير سليمان ـ گينه پاپوا

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و ششم مهر 1390ساعت 22:25  توسط فریاد قلم  |